Anlamlı Sözler

Aldığı beğeni
4
Ticaret: 0 / 0 / 0
Anlamlı Sözler

En Güzel Sözler Site İçeriği: Anlamlı Sözler Kısa, Anlamlı Sözler 2021, Anlamlı Sözler Aşk, Aşırı Anlamlı Sözler, Anlamlı Sözler Resimli, Anlamlı Sözler Mevlana, Anlamlı Sözler Damar, anlamlı Sözler Kapak, Anlamlı Sözler Etkileyici

Anlamlı Sözler

Koşarken değil düşerken yanımda olanlar dostumdur.

Bir kere güldün konu nerelere geldi.

Üşüdüysen söyle sevgilim seni bir kat daha seveyim.

Onlar sevmeyi yan yana olmak sanıyor.

Konu ne zaman senden açılsa kapatmaya kıyamıyorum.

İyi bir ağaca sarılan gölgesiz kalmaz.

Yükün dürüstlükse gücün düşer belki ama başın düşmez.

anlamli mesajlar

anlamli mesajlar

En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır.

Herkesin gülmekten konuşamayacağı bir arkadaşı olmalı.

Vefa çok ağır yüktür. Her insan taşıyamaz.

Herkes aynı anda yaşar ama herkesin karanlığı farklıdır.

Sen neyi seviyorum desen o olasım geliyor.

Çektirilen acı havada asılı kalmaz, çektirenin başına düşer.

Etkileyici Anlamlı Sözler

Ya anlasana dargınım ama mahkûmum sana.

Ağlamak dudakların diyemediğini gözyaşlarına söyletmektir.

Sensin kalbim değildir böyle göğsüme vuran.

Bazı şeyleri bir çırpıda silemezsin. Çırpınarak silersin.

İnsanı en çok yıpratan şey iyi niyetlidir.

Kan bağı neye yarar can bağı olmadıktan sonra.

Anlamlı mevlana sözleri

Anlamlı mevlana sözleri

Bir rüyanın gerçeğe dönüştüğü en tatlı halisin.

Açlığın susuzluğun iftarı var da. Kalp kırığının iftarı yok be hafız.

Anı yazmak ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.

Hayatta en kıymetli hediye zamandır kime verdiğinize dikkat edin.

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim.

Her dert insanlara söylenmez. Gün gelir seni o derdinler vururlar.

Sen bana Allah’ın emanetisin. Seni sevmek aşktır bana.

Ne olmuş yani büyük adam olamadıysak, hayallerimizi satmadık ya.

Sen gönlünü defter yaparsan gelip karalayan çok olur.

Bazı insanlar alçak gönüllüdür bazıları da alçak olmaya gönüllüdür.

Sen benim ilk şiirim ilk kavgam sen benim 17 yaşımsın.

Aklında bulunsun sevgilim sen beni kandırmadın. Ben inanmayı seçtim.

Sen olmayınca buralar buz gibi. Sensizlik bir iklim adı şimdilerde…

Anlamlı Sözler 2020

Anlamlı Sözler 2021

Bir bekleyeni olmalı insanın sen kendinden vazgeçsen de senden vazgeçmeyecek.

Güzel Anlamlı Sözler

Bir kelime kararını bir duygu hayatını bir insan seni değiştirebilir.

İnsanlar değişir ve onlar genellikle asla olmam dedikleri insanlar olmaya başlarlar.

Hayatınız kötü bir yola girmişse unutmayın, direksiyondaki sizsiniz.

Önüne çıkana engel dersen takılıp düşersin basamak dersen bir basamak yükselirsin.

Tok olan cümle cihanı tok sanır. Aç olan da alemde ekmek yok sanır.

Haksız yere yapılan her şeyin Allah tarafından sorulacağının ferahlığı içerisindeyim.

Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir.

İyilik yapmaya devam et. Karşındaki o iyiliğe layık olmasa bile sen o iyiliğe layıksın.

Yanında çocuk gibi mutlu olduğun kişi sahip olduğun en değerli şeydir.

Sonunda aşk acısı olsa da sev çok sev. Usul usul gir yüreğime kalbim bağrım çatlasın!

Ne bir savcı kalırdı ne bir yasa. Şu insanoğlu önce bir kendini yargılasa!

Kimseyi kendini göstermek için çabalama. Seni seven insan gözündeki ışığı bile görür.

Kısa Anlamlı Sözler

Yalnızlık zeki beyinlerin çıkarsızların ve sağduyulu insanların kaderidir.

İlk başta herkes iyidir. İnsanların ilk söylediklerine değil son yaptıklarına bakacaksın.

Anlamaya çalışma hayat böyledir işte. Hep o kıyamadıklarınız kıyar size.

anlamlı sözler

anlamlı sözler

Hiçbir dil özlemi taşıyacak kadar güçlü değildir. İnsan bu yüzden özledikçe sessizleşir.

Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.

Kişi sevdiğini Allah’a emanet ederse bir daha onu görmeden ölmezmiş. Öyleyse Allah’a emanet ol.

Ne hasta bekler sabahı ne taze ölüyü mezar ne de şeytan bir günahı seni beklediğim kadar.

İnsanların gerçekten ne düşündüklerini öğrenmek için söylediklerinden çok yaptıklarına dikkat edin.

Özledim diyorsun mektubunda. Sadece kuru bir özledim mi yazdı yanık yüreğin. Şems Tebrizi

Öyle anlar olur ki içinde bulunduğun durumu kimseye anlatamazsın. Anlatsan da kimse anlamaz zaten.

Bir yalana inanmış olmak sizi aptal yapmaz. Çünkü saf olmak karaktersiz olmaktan daha iyidir.

Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın bense hep arkandan ağladım.

Ne diye böbürlenip büyükleniyorsun? Doğumun bir damla su ölümün bir avuç toprak değil mi?

Anlarsın ki aslında kimsenin farkı yok kimseden. Sadece biri daha iyi yalan söyler biri daha iyi oynar oyununu.

Kanaya kanaya iyileşir bazı yaralar aşk gibi ihanet gibi yalnızlık gibi geç olur güç olur ama olur.

Neden ben insanlara güvenmemeyi öğrenip ruhumu kirleteyim. Onlar güvenilir olmayı öğrensinler.

Anlamlı Mesajlar

Birine duyduğun sevgi ve sinir doğru orantılıdır. En çok sevdiğin insana herkesten çok sinirlenirsin.

Kazanması yıllar süren kırılması saniye alan ve dağıldıktan sonra toparlanması için ömür gereken şeye güven denir.

Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Unutma sen kaldırabiliyorsan onlar da kaldırabilir.

Hayat öyle lanet bir şey ki sustuğunda konuşmadın diye pişman eder konuştuğunda ise susmadığın için kahreder.

En güzel ironisidir dünyanın seni üzmek istemiyorum diyen herkesin hayatımızın içine sıçması.

Asıl mesele bir şeye sahip olmak değil sahip olduğuna layık olabilmektir.

Bir şeyi yüreğinde ve aklında bitiremedikçe gidişler ve kaçışlar çare değildir.

Dışarıya yağmur yüreğime hasret fikrime sen. Nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden bir bilsen.

Geçici olmak istemiyorsan seçici üzülmek istemiyorsan da gerçekçi olacaksın.

Belki de her şeyi kabullenip hayatı akışına bırakmak lazım. Zorlamak bazen çözüm değildir.

Anlamlı Kısa Sözler

Size güvenen insanları yarı yolda bırakmayın. Ahın bulamayacağı adres yoktur.

Kendini ne kadar büyük görürsen gör. Bende sadece gözümün gördüğü kadarsın. Ötesi yok.

Tanrım bir gün bütün insanlara istedikleri kadar para ver ki asıl ihtiyaçlarının o olmadığını anlayabilsinler.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost ya hayat boyu bir ders…

Eğer bitmiş bir şey sana acı veriyorsa duyduğun acı o şeyin kendisinden değil verdiğin değerin ona değmemesindendir.

Umberto Eco’nun Ortaçağı Düşlemek adlı kitabında dediği gibi: Ne yani böylesi korkunç bir dünyanın bir de cehennemi mi var?

Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir

Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır..

Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.

Resimli Anlamlı Sözler

Güzel Anlamlı Sözler

Güzel Anlamlı Sözler

kısa anlamlı sözler

kısa anlamlı sözler

Resimli Anlamlı Mesajlar

Resimli Anlamlı Mesajlar

resimli anlamlı sözler

resimli anlamlı sözler
Bir önceki yazımız olan Aşk Sözleri başlıklı makalemizde Anlamlı Aşk Sözleri, Aşk mesajları ve Aşk Sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaynak enguzelsoz.net