Apple randevu nasıl alınır?

Aldığı beğeni
8
Ticaret: 0 / 0 / 0
iPhone‘unuz, iPad‘iniz veya Mac bilgisayarınız bozulduğunda gidebileceğiniz en iyi yer tabii ki de Apple Store. Ancak her zaman teknik servis randevusu alabilmek mümkün değil. Bu rehberimizde Apple randevu nasıl alınır? sorusunu adım adım cevaplıyoruz.

Apple Store randevusu almak için her zaman işe yaramayan ancak şansınızı arttıran bazı ipuçları bulunuyor. İpuçlarına geçmeden önce isterseniz biraz sistemin nasıl işlediğinden ve Apple cihazınızı emanet edeceğiniz en iyi yerin niçin Apple Store olduğundan bahsedelim.

Neden Apple Store?
Öncelikle teknik servis hizmetini direkt olarak Apple‘dan alıyorsunuz. Bu da kalitenin ve hizmetin epey yüksek olduğu anlamına geliyor. Cihazınızı bırakıp bir kaç gün hatta diğer teknik servislerdeki gibi haftalarca beklemiyorsunuz. Mac harici cihazlar genelde yenisi ile değiştiriliyor, Apple Store‘da cihazınızın tamirini bekleme süreniz ortalama 30 dakika sürüyor.

Apple kullanıcı hatası sonucu bozulmuş cihazlara da destek veriyor. Örneğin; ekranı düşme sonucu kırılan bir iPhone’u, diğer şirketlerin istediği ekran parasından biraz daha aza yenisi ile değiştiriyor. Bozuk iPhone’u verip, yeni iPhone’u alıp gidiyorsunuz.

Normal şartlar altında buradaki linke tıklayarak Apple’dan randevu alıp, randevu saatinde Apple’da bulunmanız yeterli. Ama Apple’dan randevu alabilmek neredeyse imkansız. Apple Store’dan randevu alabilmek için forumlarda bazı ipuçları yazılmakta. Bunların mantıklı olanlarını sizler için derledik. Bakalım bu teknikleri uygulayarak Apple Store’dan randevu alabilecek misiniz?

1) Gece 12’de deneyin.
Çeşitli forumlarda söylenenlere göre gece 12’de yukarıdaki linke tıklayarak Apple Store randevusu alabilmek mümkün. Açıkçası bu ipucu tarafımdan doğrulandı. Sorun yaşadığım Apple bilgisayar için uzunca bir süre randevu almaya çalıştım, ancak gece 12’de girerek randevu bulabildim. Siz de herkesten önce davranıp, gecenin 12’sinde Apple‘ın web sitesine girebilirseniz randevu alma şansınız yükselecektir.

2) Birden fazla bilgisayardan deneyin.
Farklı bilgisayarlardan eş zamanlı olarak ve sürekli giriş yaparsanız Apple Store randevusu alma şansınızın yükseldiği söylenmekte. İmkan varsa farklı konumlardan, farklı bilgisayarlardan denenirse bu şans daha çok artacaktır.

3) Randevusunu satanlara göz atın.
Eğer iPhone’unuz kullanılamayacak şekilde bozulduysa, kısacası aceleniz varsa çeşitli forumlarda kullanamayacağı Apple Store randevusunu satanlara göz atabilirsiniz. Bunu bir iş kapısı haline getiren ve diğer kişilerin randevu almasını engelleyenler olsa da, randevu saatinde Apple Store’da olamayacağı için mecburiyetten randevusunu devredenler de bulunmakta