Cannot connect to the virtual machine Hatası Nasıl Düzeltilir?

Katılım
11 Şub 2020
Mesajlar
284
Aldığı beğeni
1
Puanları
18
Konum
İstanbul
Ticaret: 1 / 0 / 0
VMware Workstation programı sanal işletim sistemi çalıştırmak için en iyi bilinen programlardan biridir. Bu makalede VMware Workstation programında “cannot connect to the virtual machine” hatasının nasıl düzeltileceğine değineceğiz.

cannot connect to the virtual machine (sanal makineye bağlanamıyor)” hatası hizmetin durulmasından kaynaklanmasından meydana gelen bir hatadır. Bu sorunu çözmek oldukça kolaydır. VMware Workstation hizmetini hizmetlerden tekrar çalıştıracağız.

Alttan araç çubuğundan sağ tık yaparak “Görev Yöneticisi” ni açın. Görev yöneticisinin en sağ sekmesi olan “Hizmetler” sekmesini tıklayın. Alt kısımda yer alan “Hizmetleri aç” linkini tıklayarak tüm hizmetlere ulaşın. Bu servise Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler yolunu takip ederek de açabilirsiniz.

Hizmetler servisini açtıktan sonra listeden “VMware Workstation Server“ı bukun. ve çift tıklayın. Açılan pencereden “Başlat“ı tıklayarak servisi başlatın. VMware Workstation programını tekrar başlatın. Programınız sorunsuz bir şelide çalışacaktır.
 
Üst