Kurallar Domain Alış, Satış ve Kayıtlarda Yeni Kural

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Katılım
7 Eki 2019
Mesajlar
1,129
Aldığı beğeni
16
Puanları
38
Konum
Fransa
Web sitesi
www.mircforumlari.com
Ticaret: 1 / 0 / 0
Son zamanlarda artan mağduriyetler nedeniyle forum için bütün domain alış ve satış konuları ile domain kaydı yapanlar için yeni bir kural düzenlemesi gelmiştir.
  • Yer sağlayıcı faaliyet belgesi , vergi levhası ve ICANN yazmanlığı bulunmayan üyelerin sıfırdan domain kaydı ticareti yapması yasaklanmıştır.
  • Yer sağlayıcı faaliyet belgesi, vergi levhası ve ICANN yazmanlığı bulunmayan sitelerden (Örnek: Teknoclouds, Domaintr) kayıt edilen mevcut domainlerin forumda satışı yasaklanmıştır. Bu yasağa hemen al ile yapılan ve açık artırma ile yapılan satışların tamamı dahildir. Bu tip sitelerden kayıt edilip satışa sunulan konular silinecektir.
  • Bu kuraldan sonra kurallara uygun olmayan şekilde yapılan satışlarda mağduriyet oluşması durumunda satıcı sorumlu tutulacaktır. Mağduriyet yaşatmamak için böyle sitelerden kayıt edilmiş domainleri satışa çıkarmayınız.
Kurallara uymayan üyelere yönetici insiyatifine göre kategori banı ya da uzaklaştırma cezası verilecektir. Satış konusu açarak bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst