Kurallar Geyik Resimler & Videolar Kategorisi Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Katılım
7 Eki 2019
Mesajlar
1,126
Aldığı beğeni
16
Puanları
38
Konum
Fransa
Web sitesi
www.mircforumlari.com
Ticaret: 1 / 0 / 0
Bu kategori; mizah, eğlence ve kaynaşma ortamı olabilecek, MF topluluğunun hep birlikte eğlendiği ve keyifli zaman geçirebileceği bir kategoridir.


Bu kategoride eğlence ve geyik adı altında;
 • Ötekileştiren, kutuplaştıran, ayrıştıran, halkı kin ve nefrete sürükleyebilecek konu açmak ve yorum yapmak yasaktır.
 • Din, dil, ırk vb.ayrımı yapmak ve bu konuda kişileri küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.
 • Cinsellik ile ilgili müstehcen +18 konular açmak yasaktır.
 • Manevi değerlere zarar verecek paylaşımlarda bulunmak yasaktır.
 • Alkol, tütün vb. sağlığı olumsuz etkileyecek konular açmak yasaktır.
 • Provakasyon amacı taşıyan konular yasaktır. Provakasyon ortamına zemin hazırlayan kullanıcının yazdığı mesajlar silinmeden link olarak üyelik siciline de işlenerek forumdan uzaklaştırılacak ve Profil Doğrulanmamış ise Profil Doğrulamasına yönlendirilecekler.
 • Küfür, hakaret, argo, küçük düşürücü yazı ve görsel kullanmak yasaktır. Bu tarz ifadeleri kullanan üyelerin mesajları silinmeden yazdığı mesajlar link olarak üyelik siciline de işlenerek forumdan uzaklaştırılacak. Ceza süreleri dolduğunda profilleri doğrulanmamış ise Profil Doğrulamasına yönlendirilecek. Profillerini doğrulamadığı takdirde MF’i kullanamayacaklar.
 • Kanunlarda yer aldığı üzere Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'e ve Ülkemizin Cumhurbaşkanına küfür, hakaret, aşağılayıcı ifade ya da bunları ima eden görsel, yazı kullanmak, yazmak, paylaşmak yasaktır.
 • Telif hakkı olan (maç yayını, dizi, film vb.) içerikleri kaçak olarak barındıran linklerin paylaşımı yasaktır.
 • +18 (xyz) illegal, bet, b4his kısaca T.C. Kanun ve Mevzuatlarına aykırı siteler ve konular ile ilgili paylaşımlar yasaktır.
 • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na, Kanunlarına aykırı paylaşımlarda bulunan tüzel veya gerçek kişilerin paylaşımlarının geyik/eğlence amaçlı olsa bile açık bir şekilde forumda paylaşılması yasaktır.
 • Kanun dışı hareket ve ifadelerden dolayı savcılık ya da emniyet müdürlüklerinden resmi "bilgi ve belge talebi" yazısı/evrakı geldiği zaman mecburen yapmak zorunda olduğumuz Kullanıcı Bilgilerini KVKK kapsamında resmi makamlarla paylaşacağımızı bilmeniz gerekir.

Önemli Bilgiler:
 • MF olarak Yer Sağlayıcı olarak faaliyet gösterir. MF'da konular, mesajlar ve içerikler denetimden geçmeksizin, kullanıcılar tarafından yazılmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak MF'un sorumlu olduğu konu Kullanıcı Bilgileri talep edildiğinde resmi makamlarla paylaşmak ve ihtar geldiği zaman kanun dışı bir içerik mevcut ise x konuyu x mesajı kaldırmaktır. Bunun haricinde resmi olarak bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.
 • Toplum olarak insanlara küfür etmeyi, linç etmeyi, aşağılamayı, ayrıştırmayı alışkanlık haline getirmemeli, kavga yerine nezaket ortamında hoşgörü ile konuşarak tartışabilmeyi öğrenmeliyiz.
Yukarıdaki kuralları oluştururken amacımız MF'un kalitesini korumak ve üyeler arası kutuplaşmayı önleyerek üyeler arası bağların, ticaretin kopmasına müsaade etmemek..


Kurallara uymayanlar moderasyonun insiyatifine ve açtığı konu, yazdığı mesaja göre forumdan kısa/uzun süreli/süresiz olarak forumdan uzaklaştırılabilir ya da kategoriden süresiz banlanabilir.

İyi forumlar dileriz.
MF Yönetimi
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst