Google Socratic ile Soruların Fotoğrafını Çekerek Çözün

Aldığı beğeni
1
Ticaret: 0 / 0 / 0
Geçtiğimiz yıl Google bünyesine katılan eğitim uygulaması Socratic, bugün Google adı altında yeniden yayınlanıyor. Uygulama, Google’ın bünyesine girmesiyle Google AI desteği kazandı ve böylece çok daha gelişmiş hizmetlere sahip oldu.

Öğretmenler ve öğrenciler için eğitim kaynakları oluşturulurken iki grubun da karşılaştıkları zorluklar göz önüne alınır. Bu sorunların ne düzeyde çözüldüğü eğitim kaynağının kalitesini ortaya koyar.
Öğrenciler çalıştıkları zamanlarda bazı sorularda takılıyorlar. Sınıfta öğretmenlerine soru sorduklarında öğretmenin hızlıca cevap verebilmesi, bazı öğrencileri üzebiliyor. Sonuçta sorduğu sorunun cevabını bulmak için belki de kendi başına saatlerce uğraştı ancak yine de bulamadı.

Google Socratic ile Soruların Fotoğrafını Çekerek Çözün.jpeg

Google’ın satın aldığı Socratic uygulaması artık Google AI teknolojisi ile daha da güçlü hâle gelecek. Uygulama, lise ve üniversite öğrencilerine kendi başlarına ders çalıştıkları zaman büyük katkı sağlayacak. Hâlihazırda bulunan kaynaklar arasında bir rehber sağlayacak ve soruları cevaplamalarına yardımcı olacak temel kavramları öğrenciye sunacak.

Socratic, her an her yerde yardım edebilecek:

Socratic.jpeg

Öğrenciler bir sorunun fotoğrafını çekebilir ya da soruyu sesli okuyarak sorabilirler. Socratic, soruyla en alakalı kaynakları internetten tarayarak bulacak eğer öğrenciler kitapta yer alan bir tanımı veya açıklamayı anlamazlarsa tanımın fotoğrafını çekerek alternatif tanımlara erişebilecekler.

Socratic temel kavramları.png

Özellikle karmaşık problemler üzerinde çalışan öğrencilere çok büyük fayda sağlayacak. Oluşturulan ve eğitilen algoritmalar sayesinde öğrencinin sorusunda bulunan temel kavramlar, tek tek tespit edilecek ve önüne sunulacak. Daha sonra bu kaynakları öğrenebilecekleri videolar, açıklamalar ve çevrimiçi kaynaklar sunulacak. Hatta konuyu daha çok kavramak isteyen öğrenciler için daha ufak çaplı, anlaşılması kolay dersler sunulacak.​