Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Aldığı beğeni
4
Ticaret: 0 / 0 / 0
Sosyal medya devi Instagram, yeni güncellemesi ile WhatsApp’ta bulunan “Son Görülme” özelliğini kullanıcılarına sundu. Özelliği beğenen kullanıcıların yanı sıra özelliği istemeyen kullanıcılar adeta çileden çıktı. Neyse ki sosyal medya devi, bu durumun farkına varmış olmalı ki kullanıcılarını rahatlatacak bir adım attı.

Instagram’da son görülme özelliğini kullanmak istemiyorsanız bu özelliği kolay bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Aşağıda özelliğin adım adım nasıl kapatılacağını görebilirisiniz.

Instagram’ın Son Görülme Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

1-
Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın.

2- Uygulamanın sağ alt kısmında bulunan “Profil” simgesine dokunun.

3- Profil sayfanızdan “Ayarlar” simgesine dokunun ve ayarlar bölümünü açın.

4- Ayarlar bölümünde yer alan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini pasif konumuna getirin.

Hepsi bu kadar. Sizin de gördüğünüz gibi bu özelliği kapatmak oldukça kolay. Adımları takip ettikten sonra “Son Görülme” özelliği devre dışı kalacaktır. Ayrıca bu özelliği devre dışı bıraktığınızda hesabınızın aktif olduğunu göstren yeşil renkli kutucukta takipçileriniz tarafından görünyecek. Ancak şunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Özelliği kapatırsanız siz de arkadaşlarınızın ve diğer kişilerin Instagram’da son hareket durumunu göremeyeceksiniz.