Instagram’da Farkında Olmadan Yapılan 6 Hata

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Katılım
7 Eki 2019
Mesajlar
1,161
Aldığı beğeni
23
Puanları
38
Konum
Fransa
Web sitesi
www.belalim.net

Instagram’ı kullanmak konusunda ne kadar yanlış olabilir diyebilirsiniz ama maalesef öyle değil. Yazımızın devamında Instagram’da yaptığımız hataları okuyabilirsiniz.​

instagramda farkinda olmadan yaptigimiz 6 hata moblobi


Hepimiz gün içinde oldukça fazla Instagram’ı kullanıyoruz. Belki süresine baktığımızda gün içinde oldukça uzun saatler çıkacaktır Instagram kullanım süresi olarak. Fotoğraf atmasak bile kendimizi sürekli sayfayı yukarı çekip ana sayfayı yenilerken bulabiliyoruz. Ya da keşfet kısmında yeni şeyleri görüp Instagram’ın daha da derinliklerine dalabiliyoruz. Peki Instagram’ı ne kadar doğru kullanıyoruz. Instagram’ı kullanmak konusunda ne kadar yanlış olabilir diyebilirsiniz ama maalesef öyle değil. İşte size Instagram’da Farkında Olmadan Yapılan 6 Hata.

Instagram’da Farkında Olmadan Yaptığımız 6 Hata

  • Hashtag Kullanımı

Hashtag kullanımının çok fazla olduğu dönemleri hatırlıyor musunuz? Fotoğraftan ziyade hashtag için atılıyor gibiydi içerikler. Neyse ki hashtag kullanımı artık o kadar fazla değil. Yine de hashtag kullanımı Instagram’da önemli bir yer tutuyor. Hashtag kullanırken daha iyi bir bilinirlik kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok fazla hashtag değil sadece paylaştığınız içerikle ilgili az ve öz hashtag kullanmak.

  • Bot Kullanımı

Belki sayfanızı büyültürken çok hızlı bir gelişim istiyor olabilirsiniz. Bu yüzden takipçi ve beğeni botu alabilirsiniz. İşte bu noktada sizi uyarmalıyız. Kesinlikle yapmayın. Çünkü bu bot kullanımı size yarardan ziyade zarar getirecektir. Bu botların ömrünün kısa olmasından ziyade sürekli para kaybedeceğiniz gibi aynı zamanda bu olay ortaya çıktığında organik takipçileriniz tarafından bir antipati kazanıp takipçi kaybedeceğinizden söz etmiyoruz bile.

  • Sıkıcılıktan Kaçının

Instagram içerisinde kendinizi bir dört duvarın içine kapatmayın. Yeni şeyleri denemekten vazgeçmeyin. Yaratıcı içerik her zaman daha çok etkileşim demektir. Bu konuda sınırlarınızı zorlamalısınız. Yeni şeylerden kaçmaktan vazgeçin.

  • Yanlış Etkileşime Kanmayın

Sayfanızı kaliteli yapan şey gelen etkileşim sayısı değildir. Takipçilerinizle nasıl iletişim kurduğunuzdur. 1000 tane saçma yorumdan ziyade 100 tane etkili ve iyi iletişimli yorum her zaman daha iyidir.

  • Stratejiyi Doğru Belirleyin

Düzgün bir strateji belirlemeden düşündüğünüz her içeriği paylaşmayın. Öncelikle oturup sayfanız için kaliteli bir strateji oluşturun ve bu plan doğrultusunda ilerleyin. Eğer planladığınız strateji işe yaramıyorsa o zaman yeni bir plan doğrultusunda ilerleyin.

  • Instagram Tek Yolunuz Olmasın

Instagram belki de sayfanız için en etkili sosyal medya olabilir yine de kendinizi sadece Instagram ile kısıtlamayın. Takipçilerinize Facebook, Twitter, Snapchat vb. uygulamalardan ulaşmayı deneyin.
 
Üst