iPhone Youtube'u Gizli Modda Kullanma

Katılım
11 Şub 2020
Mesajlar
284
Aldığı beğeni
1
Puanları
18
Konum
İstanbul
Ticaret: 1 / 0 / 0
Mobil cihazlarda YouTube'u gizli modda kullanma

Artık YouTube uygulamasında oturumunuz açıkken Gizli modu etkinleştirebilirsiniz. Gizli mod oturumunda gezinirken yaptığınız işlemler, arama ve izleme geçmişinizi etkilemez. Dolayısıyla arama ve izleme geçmişinde bu işlemleri görmezsiniz.

Gizli modda gezinme

Gizli modda gezinmek için ekranın sağ üst kısmından profil resminize dokunup Gizli modu aç'ı seçin. Bu özelliği yalnızca oturumunuz açıkken kullanabilirsiniz. Gizli Mod'un işleyiş şekli, oturumunuz kapalıyken gezinme ile aynıdır. Dolayısıyla ya oturum açarak ya da Gizli Mod'u etkinleştirip oturumunuzu geçici olarak kapatarak gezinebilirsiniz.

Gezindiğiniz süre boyunca, Gizli modda olduğunuzu belirtmek için ekranın alt kısmında siyah bir hatırlatıcı çubuğu sürekli görünür.

Gizli modda gezinirken ne olur?

Gizli modda gezindiğinizde YouTube uygulaması, hesabınızda oturum açmamışsınız gibi davranır. Dolayısıyla abonelikleriniz veya izleme geçmişiniz gibi hesap etkinlikleri, YouTube'daki deneyiminizi etkilemez.
Gizli Mod'u devre dışı bıraktığınızda, arama ve izleme geçmişiniz temizlenir. Gizli Mod'u etkinleştirmeden önce kullandığınız son hesaba geri dönersiniz. Ayrıca Gizli oturumda gerçekleştirdiğiniz etkinliklerin hiçbiri hesabınızda görünmez.
90 dakikadan uzun süre boyunca etkin olmamanız durumunda Gizli oturumunuz sona erer. Bu durumda, kullandığınız son hesaba geri dönersiniz. YouTube'u tekrar açtığınızda Gizli oturumunuzun sona erdiğini bildiren bir mesaj alırsınız.
Gizli modda gezinirken yaptığınız tüm işlemler gizlidir. Dolayısıyla yorum yapma veya abone olma gibi herkesin görebileceği işlemler yapmaya çalıştığınızda, işlemi tamamlamak için oturum açmanız istenir.
 
Üst