Kolayca Instagram Keşfete Düşme (15 Adımda Kesin Sonuç)

Katılım
4 Eyl 2021
Mesajlar
184
Aldığı beğeni
2
Puanları
18
Konum
Malatya
Ticaret: 0 / 0 / 0
instagram-kesfete-dusmek.jpg


Instagram keşfete düşme yarışı için milyonlarca kişi çabalıyor. Sosyal medya kullanıcıları, gönderileri ile instagramda keşfete çıkmak için neden çok çaba sarf ediyor? Bu yazımızda bunun önemini, keşfete nasıl çıkılır sorusunun cevabını ve “keşfete düşme hilesi” ne kadar doğru? bunları anlatacağız.

instagram-kesfete-nasil-dusulur.jpg


15 Kolay Adım ile Instagram Keşfete Düşme?​

1) Takipçi Sayınızı Bir Miktar Arttırın​

Instagram keşfete düşmek için, önce bir miktar takipçi sayısına ve beğeni sayısına ulaşmanız gerekli. Yeni açılan hesapların, takipçi miktarı düşük olan ya da gerçek olmayan hesapların keşfete çıkma ihtimali de azdır. Takipçi sayınızı yükselterek instagram keşfete giden yolda ilk adımı atmış olursunuz.2) Uyumlu Gönderiler Hazırlayın​

Paylaştığınız videolar ve görseller için uyumlu filtre tercihlerine dikkat edin. Böylece hedef kitleden gelen beğeni ve yorumlarda artış elde edersiniz. Bu sayede dikkat çeker ve gönderilerinize olan ilgiyi arttırabilirsiniz.3) Konum Bildirin​

Paylaşımlarınızda konum paylaşmak önemli. Fotoğrafın nerede çekildiğini, etkiliğin nerede yapıldığı ya da gönderinin hangi bölgeyi hedeflediğini bildirin. Böylece konumlar kısmında da gönderinizi listeleyebilir ve ekstra bir etkileşim elde edebilirsiniz.

Konumla ilgili bir püf nokta paylaşalım. Yeni bir instagram hesabınız var diyelim. Eğer gönderide konum paylaştıysanız keşfet bölümüne konum ve çevresi ile alakalı gönderilerin arasında yer alabilirsiniz.4) Hashtagleri Kullanın​

Instagram keşfete düşme etiketleri 2021 için ayrı bir liste hazırladık. Keşfete çıkma amacıyla kullanılacak hashtagler, en etkili taktiklerden biri. Etiketler sayesinde daha fazla takipçiye şansınız artar. Instagram’da etiket kullanımı konusunda şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Etiketleriniz gönderilerinizle alakalı olmalıdır
 • Sürekli aynı etiketleri kullanmayın
 • Çok uzun etiketler kullanmayın
 • Spam etiket kullanmayın
 • Gündemdeki güncel konularla alakalı hashtagler kullanın
 • Popüler etiketler takipçi sayınızı arttırır ve etkileşim sağlar.
 • Etiketleri açıklama kısmında değil, yorum kısmında paylaşmayı deneyin.
Instagram’da en çok kullanılan etiketler için de popüler hashtag listemize göz atarak instagram ve tiktok keşfete düşme, etkileşim alma imkanınızı arttırabilirsiniz.5) Keşfet Algoritmasını Avantaja Çevirin: Paylaşım Zamanı​

Instagram’da keşfete düşmek için yapılacak en önemli şey, hızlı etkileşim almaktır. Paylaşımınızın ilk 1 saat içinde beğeni ve yorum alması çok değerlidir.

Hedef kitleninizi instagramda aktif olduğu saatleri öğrenin ve paylaşımlarınızı bu saatlerde yapın. İşletme hesabına sahipseniz kullanıcılarınızın aktif olduğu saatlere oradan ulaşabilirsiniz.

Paylaşım yaptığınız içeriğe uygun sayfaları ve rakiplerinizi analiz edip paylaşım yaptıkları saatler konusunda fikir edinebilirsiniz.

Paylaşımlarınızı sık yapmaya çalışın ve instagramı aktif kullanın.6) İlgi Çekici Paylaşımlar Yapın​

Gönderileriniz ne kadar ilgi çekici olursa, o kadar yorum, kaydetme, paylaşım, beğeni ve yorum alacaksınız. İçeriklerinizi kaliteli şekilde tasarlayın, Böylece instagram keşfete giden kapılar açılmış olur.


7) Instagram Keşfet İçin Hile Yapmaya Çalışmayın​

Instagram keşfete düşme hilesi, instagram keşfet hilesi gibi şeylere itibar etmeyin. Ücretli satın alınan takipçi, beğeni izlenme ya da yorumların gelip geçici ve faydasız olduğunu unutmayın.

Instagram algoritması hile yapmaya çalışan hesaplar için büyü cezalar uygulamaktadır. Sosyal medya platformlarının büyükleri karşısında 50 – 100 TL’ye alınan takipçi ve beğenilerin sizi keşfete düşürmesi mantıklı mı? Öyle olsa onlar yapmaz mıydı?

Bu rehberde anlattıklarımızı uygulayın ve gerçekten ilgi çekici bir hesap sahibi olmaya çalışın.

instagram-kesfete-nasil-cikilir.jpg

8)Gönderilerinize Süslemeler Yapın​

Instagram keşfette kullanıcıların ilgi alanlarına göre gönderiler çıkarılıyor. Instagram algoritması gönder içeriğini algılayabiliyor.

Örneğin kedi fotoğrafı beğenen biri keşfette kedi gönderileri görmeye başlar. Yani siz de içeriklerinize bu tür hedef kitlenizin ilgisini çekeceği öğeler ekleybilirsiniz. Kedi fotoğrafı ile ilgilenen hedef kitlenizin odağını kendi gönderiniz üzerine çekebilirsiniz.9)Açıklamaları Unutmayın​

Gönderilerinizin açıklamasını boş bırakmamaya çalışın. İçeriğin ne ile alakalı oldunu anlatın. Fakat instagram keşfete düşmek için açıklama kısmına hashtag ile doldurmayın. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi etiketleri yorum kısmında paylaşabilirsiniz.10)Kaydetmelerini Sağlayın​

İnsanların sürekli ihtiyaç duyacağı, ya da bir gün lazım olacağını düşündüğü içerikler paylaşın. Böylece gönderileriniz kaydedecekler. Dolayısıyla siz de keşfete çıkacaksınız.11)Paylaşmalarını ve Etiketlemelerini Sağlayın​

Takipçileriniz, içeriğinizi özel mesaj olarak arkadaşlarına gönderebilsin. Ya da takipçilerinin görmesi için yorumlarda onları etiketlesinler. Buna teşvik etmeye çalışın.

Mesela yemek gönderilerinde “arkadaşını etiketle borcu olsun” akımı çok moda. Ya da gönderilerde“Bu sen dediğin 3 arkadaşını etiketle” gibi açıklamaları çok görüyoruz. Bu gibi yönlendirici çağrılar insanlarda zorunluluk hissine sebep olur. Bu sayede daha kolay etkileşim alabilirsiniz.12)Yorumlaşmayı Dikkatli Yapın​

Üyeler, takipçiler ya da sayfalar ile birbirinize yorum yapıyorsanız, şuna dikkat edin:

Instagram artık emojili, 1-2 kelimelik yorumları spam olarak değerlendiriyor, yoksayıyor. Bu sebeple yorumlarınızın en az 3-4 kelimelik ve emojili olmasına dikkat etmeniz gerek.13)Videolar İçerikler Çok Değerli​

Video içeriklerin keşfete çıkma ihtimali bir daha yüksek. İnstagram video gönderilere oldukça değer veriyor. Özellikle yeni çıkan IGtv kısmı ile hesabınıza büyük miktarda etkileşim çekebilirsiniz.

Uzun IGtv videolar instagram algoritması tarafından artı not alıyor. Bu yüzden sadece görsel değil, video içeriklere de ağırlık verin. Bu sayede instagram ın hesabınıza olan ilgisini arttıracak ve gönderilerinizi kısa sürede keşfette göreceksiniz.14)Paylaşımdan Sonra Neler Oluyor?​

Gönderi paylaştığınız zamandan itibaren instagram içeriğinizi inceliyor. İlk bir saat içinde alınan etkileşimler çok değerli. İlk satte alınan etkileşimlere bakarak, kalan saatlerde daha çok kişiye gösteriliyor.

Mesela instagram’ı çok aktif kullanmayan biri, anasayfasında hep yüksek takipçili hesapların paylaşımlarını görür. Eğer sık sık kullansaydı diğer paylaşımları da görebilirdi.15)Hesabınızda Fazla Değişiklik Yapmayın​

Hesabınızda çok fazla değişiklik yapmayın. Kullanıcı adı, hesap ismi gibi içerikler kesinleştikten sonra paylaşım yapmaya başlayın. Kararsızlıklar ve sürekli değişiklik yapmak gönderilerinizin keşfete düşmesini zorlaştırabilir.

instagram-kesfete-cikmak.jpg


Instagram keşfete çıkmak neden bu kadar önemli?​

Instagram Keşfet bölümüne çıkmak istememizin 2 ana sebebi var:

 • Gönderilerinden daha çok etkileşim almak.
 • Gönderilerini keşfete çıkararak instagram takipçi sayısı arttırmak.
Bunların dışında instagram hesabının popülaritesini arttırmak ve bilinirlik kazanmak isteyen kişiler de bu yarışa katılanlar arasında.

Kimler instagram gönderilerini keşfet sayfasında çıkarmak istiyor?

 • Influencerlar ya da influencer olmaya çalışanlar
 • Instagram fenomeni olma yolunda ilerleyen kullanıcılar
 • Marka bilinirliği yaratmak isteyen kurumsal hesaplar
 • Körü körüne takipçi kazanmak isteyen sahte hesaplar

Instagram Keşfete Düşme Saatleri 2021​

Instagram keşfete düşme saatleri ile hesabınızda paylaşım yapmak için en uygun vakiti kollayabilirsiniz. Böylece gönderileriniz daha çok beğeni ve etkileşim alacak, ilgi çekecek, gözden kaçmayacaktır. Peki Instagram’da gönderi paylaşmak için en doğru saatler hangileri?

 • Pazartesi: 06:00, 10:00 ve 22:00
 • Salı: 02:00, 04:00 ve 09:00
 • Çarşamba: 07:00, 08:00 ve 23:00
 • Perşembe: 09:00, 12:00 ve 19:00
 • Cuma: 05:00, 13:00 ve 15:00
 • Cumartesi: 11:00, 19:00 ve 20:00
 • Pazar: 07:00, 08:00 ve 16:00
Araştırmalar gösteriyor ki , Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi doğru saat 09:00 ile 11:00 arasıdır. En kötüsü ise akşam 9’dan sonra ve sabah 06: 00’dan önceki aralıkta yapmaktır. Instagram’da keşfete nasıl düşülür sorusunun cevaplarından biri de, bu aralıklarda paylaşım yapmamaktır.

Keşfete Çıktığınızı Nasıl Anlayabilirsiniz?​

Instagram keşfete düşme konusunda çalışmalar yaptıktan sonra, keşfete düştüğümüzü nasıl anlayacağız?
Hesabınızı işletme hesabına çevirmeniz gerekli. Bu sayede erişimin hangi kaynaktan geldiği öğrenebilirsiniz. Diğer kısmında belirtilen sayı, keşfetten sizi görenlerin sayısıdır.

Bu da demektir ki, instagram keşfete nasıl çıkılır sorusunun cevabını buldunuz. Tebrikler.
 
Üst