Levels komutları

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Katılım
7 Eki 2019
Mesajlar
1,161
Aldığı beğeni
23
Puanları
38
Konum
Fransa
Web sitesi
www.belalim.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Levels komutları kanaldaki yetkili kişilerin ve misafirlerin erişim seviyelerini düzenlemede kullanılan komutlardır. Kanal şifreleNdikten sonra Serverin varsayılan Levels Aayarları vardır.
Bu ayarları /Msg chanserv Levels #kanal list komutunu kullanarak görebilirsiniz. Karşımıza çıkacak olan levels ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki komutlardan faydalanabilirsiniz.

-ChanServ- AUTOPROTECT 100

-ChanServ- AUTOOP 50

-ChanServ- AUTOHALFOP 40

-ChanServ- AUTOVOICE 30

-ChanServ- INVITE 50

-ChanServ- AKICK 100

-ChanServ- SET (sadece kurucu)

-ChanServ- CLEAR 100

-ChanServ- UNBAN 50

-ChanServ- ACC-LIST 0

-ChanServ- ACC-CHANGE 40

-ChanServ- MEMO 100

-ChanServ- OP-DEOP 50

-ChanServ- VOICE 30

-ChanServ- HALFOP 40

-ChanServ- PROTECT 100

-ChanServ- KICK 50

-ChanServ- TOPIC 50

-ChanServ- STATUS 100
LEVELS AYARLARINI DEĞİŞTİRME ( LEVELS SET )​

 • /Msg chanserv levels #kanal set özellik seviye

Açıklama :

Bu komutla biz kanalın levels ayarlarını değiştiririz. Bu komutu kullanabilmemiz için ya kanal sahini olmamız gerekir ya da Kanal şifresine girmemiz gerekir. Diğer hiç bir ihtimalle o kanalın levels ayarlarına dokunamayız.

Bir Kanalın levels özelliklerinin listesi şöyledir :

 • AUTOPROTECT, AUTOOP, AUTOHALFOP, AUTOVOICE, INVITE, AKICK, SET, CLEAR, UNBAN, ACC-LIST, ACC-CHANGE, MEMO, OP-DEOP,VOICE, HALFOP, PROTECT, KICK , TOPIC , STATUS

Seviye ise o kişiye yazacağınız access sayısıdır. Mesela; belalim.net IRC Serverinde En yüksek 999 seviyeyi yazabilirsiniz. Bu bazı IRC Serverlerde de 9999 olmaktadır.

Örnek Kullanımları ve Açıklamaları :​

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set AUTOPROTECT 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında +a Mod’u alabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)
 • Mesela; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin +a Mod’unu alabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Belalim kanalında +a modu alabilir.
 • +a mod’ulu size kanalda koruma sağlar. Kanalda size kimse ban atamaz. Ve siz deopken ve kanal +m ( konuşma yasağı modulu ) iken kanalda konuşabilirsiniz.
 • /Msg chanserv Levels #IrcSohbet set AUTOOP 60 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında op olabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)
 • Mesela; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin op olabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #Belalim kanalında Op olabilir.
 • /Msg chanserv Levels #Belalim set AUTOHALFOP 50 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında +h modu alabilmek için gerekli olan seviyeyi 50 yaptık .)
 • Mesela; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin +h modu alabilmesi için varsayılan değer 40 seviye idi. Biz bunu bu komutla 50 yaptık. 50 accesse sahip herkes #Belalim kanalında +h modu alabilir.
 • Autohalfop ( +h modu ) yarım op demektir. Birini kanaldan kickleyebilirsiniz, banlayabilirsiniz, Birine + verebilirsiniz ve kanala +m koyabilirsiniz..
 • /Msg chanserv Levels #Belalim set AUTOVOICE 40 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında Voice olabilmek için gerekli olan seviyeyi 40 yaptık .)
 • Mesela; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin op olabilmesi için varsayılan değer 30 seviye idi. Biz bunu bu komutla 40 yaptık. 40 accesse sahip herkes #Belalim kanalında Op olabilir.
 • /Msg chanserv Levels #Belalim set INVITE 60 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında Bir kişi kendini #Belalim kanalına davet ettirebilmesi için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)
 • Mesela; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin kendini o kanala davet edebilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #Belalim kanalına kendini davet edebilir…
 • /Msg chanserv Levels #Belalim set AKICK 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında Akick eklemek-silmek-Listemek için gerekli seviyeyi 200 yaptık .)
 • Mesela; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin akick komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Belalim kanalında Akick komutunu kullanabilir. Birine o kanalda akick yazabilir. Birinin akickini silebilir veya akick listesine görebilir.
 • Akick hakkında daha fazla ayrıntı için akick işlemleri başlığını inceleyiniz…
 • /Msg chanserv Levels #Belalim set SET 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında set komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Mesela; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin set komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer (sadece kurucu) seviyesindeydi. Yani kanal sahibi sadece set komutunu kullanabilirdi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Belalim kanalında set komutunu kullanabilir.

Set komutunu kullanarak Kanalın Mod ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu konuda daha geniş bilgi için lütfen Set Ayarları başlığını inceleyiniz…

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set CLEAR 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında clear komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin clear komutunu kullanabilmesiiçin varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Belalim kanalında clear yetkisini kullanabilir…

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set UNBAN 60 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında Chanserv komutu kullanarak unban yapabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanserv komutu kullanarak unban yapabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #Belalim kanalında Chanserv komutu kullanarak unban yapabilir.

 • Chanservden unban komutu ise şöyledir: /Msg chanserv unban #Belalim

Şimdi siz halfopların veya voicelerinde unban yapmasını istiyorsunuz diyelim o zaman AUTOHALFOP ve AUTOVOICE seviyesi neyse unban seviyesinide onu yapacağız. Diyelim AUTOHALFOP seviyesi 50 o zaman UNBAN seviyesini 50 yaparsak halfoplar da ( +h modu olanlar yani yarım oplar ) chanservden unban açabilir. Yani kanaldan banlanırlarsa kendi banlarını chanservden açabilirler. Eğer siz otomatik voicelerinde kendi banlarını açmasını istiyorsanız AUTOVOİCE seviyesi 40 ise UNBAN seviyesinide 40 yapmanız gerekmektedir.

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set ACC-LIST 60 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında access listesini görebilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access listesini görebilmesi için varsayılan değer 0 seviye idi. Yani bütün herkes access listesini görebilirdi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes access listesini görebilir.

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set ACC-CHANGE 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında access yazabilmek veya silebilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access yazabilmesi veya silebilmesi için varsayılan değer 40 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Belalim kanalında Access ekleyebilir veya access silebilir.

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set MEMO 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında access listesindekilere memo atabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin access listesindeki kişilere Memo atabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Belalim kanalında accessi olanlara memo atabilir.

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set OP-DEOP 60 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında chanservden Op-deop komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 60 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Op-deop komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 60 yaptık. 60 accesse sahip herkes #Belalim kanalında Chanservden Op-Deop komutunu kullanabilir.

/Msg chanserv Levels #Belalim set PROTECT 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında chanservden Protect verme komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Protect verme komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes BELALİM kanalında Chanservden Protect verme komutunu kullanabilir.

Protect ( +a modu ) kanalda koruma almadır. Protect verme yetkisinde olan bir kişi chanservi kullanarak başka bir nicke koruma verebilir.

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set KICK 100 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında chanservden Kick atma komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 100 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden Kick atma komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 100 yaptık. 100 accesse sahip herkes #Belalim kanalında Chanservden Kick atma komutunu kullanabilir.

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set TOPIC 100 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında chanservden topic atma komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 100 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin Chanservden topic atma komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 50 seviye idi. Biz bunu bu komutla 100 yaptık. 100 accesse sahip herkes BELALIM kanalında Chanservden topic atma komutunu kullanabilir.

 • /Msg chanserv Levels #Belalim set STATUS 200 ( Bu komutu kullanarak #Belalim Kanalında status komutunu kullanabilmek için gerekli olan seviyeyi 200 yaptık .)

Örneğin; Belalim.NET IRC Serverinde, Varsayılan Levels değerlerinde, Bir kişinin status komutunu kullanabilmesi için varsayılan değer 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse sahip herkes #Belalim kanalında status komutunu kullanabilir.

 • Status komutunun kullanımı şöyledir : /Msg chanserv status #kanal nick
 • Status komutu o an op olan kişinin nickide komutta belirtilerek onun kaç accessinin olduğunu size gösterir. Örnek kullanımı ise şöyledir:
 • /Msg chanserv status #Belalim Edi
 • LEVELS AYARLARININ İPTAL EDİLMESİ ( DISABLE-DIS )
 • /Msg chanserv levels #kanal dis özellik
 • /Msg chanserv levels #kanal disable özellik

Açıklama :

Bu komut belirtilen levels ayarlarının kullanılmamasını sağlar. Komut sonrası /Msg chanserv Levels #kanal list komutu kullandıktan sonra karşınıza çıkacak levels listesinde o devre dışı bırakmak istediğiniz komutun karşısında seviye açıklaması yerinde (devre disi) mesajıyla karşılaşırsınız.

Bu komutu kullandığınızda belirtilen levels veya levels ayarlarını sadece artık kanal sahibi kullanabilir. Access listesindeki hiç kimse o ayarı kullanamaz.

Bu devre dışı bırakılan komutun tekrar kullanılmasını istiyorsanız ;

 • /Msg chanserv levels #kanal set özellik seviye Komutunu kullanmanız gerekir. Özellik yerine devre dışı bıraktığınız özelliği yazacaksınız. Seviye yerine ise o özelliği kaç accesse sahip kişilerin kullanmasını istiyorsanız onu yazacaksınız..

Örnek Kullanımı :

 • /Msg chanserv levels #Belalim dis akick ( Bu komutla #Belalim kanalında akick kullanımını devre dışı bıraktık. Access listesindeki hiç kimse akick komutunu kullanamaz. Sadece kanal sahibi akick komutunu kullanabilir. )
 • /Msg chanserv levels #Belalim set akick 200 ( Bu komutla akick komutunu tekrar kullanıma açtık ve 200 accesse sahip herkes akick komutunu artık kullanabilir.)

LEVELS AYARLARININ SIFIRLANMASI ( RESET )​

 • /Msg chanserv levels #kanal reset

Açıklama :

Bu komut levels ayarlarının sıfırlanmasını sağlar. Yani kanaldaki levels ayarları kanalın ilk şifrelendiği durumdaki levels ayarlarına geri döner..

Örnek Kullanımı :

 • /Msg chanserv levels c reset ( Bu komutunu kullanarak #Belalim kanalındaki levels ayalarını sıfırlamış oldunuz. Artık #Belalim kanalının Levels ayarları omutunu kullanmanız gerekir. Özellik yerine devre dışı bıraktığınız özelliği yazacaksınız. Seviye yerine ise o özelliği kaç accesse sahip kişilerin kullanmasını istiyorsanız onu yazacaksınız..
 
Üst