Telefonunuz İçin TikTok Benzeri Uygulamalar (TikTok’a En Yakın Alternatifler)

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Katılım
7 Eki 2019
Mesajlar
1,129
Aldığı beğeni
16
Puanları
38
Konum
Fransa
Web sitesi
www.mircforumlari.com
Ticaret: 1 / 0 / 0
Telefonunuz İçin TikTok Benzeri Uygulamalar (TikTok’a En Yakın Alternatifler)


TikTok, video paylaşımında lider sosyal ağ servislerinden biridir. Giderek daha fazla içerik oluşturucunun içeriklerini yüklemesi ve kullanıcıların videolarını izlemesi ile TikTok şimdiye kadar 800 milyon aktif kullanıcı biriktirdi.

Bu makalede, hem iOS hem de Android’de kullanılabilecek en iyi TikTok alternatiflerinin bir listesini sizler için hazırladık.


TikTok Benzeri Başka bir uygulama var mı?

Evet, TikTok gibi kısa biçimli videolar oluşturmak ve izlemek için kullanılabilecek birçok uygulama var. TikTok gibi bu Android uygulamalarının çoğunda dahili bir video kaydedici ve editör bulunur.

1. Dubsmash

14 Kasım 2014’te yayınlanan Dubsmash, var olan en eski video paylaşım sosyal medya hizmeti uygulamasından biridir.

tiktok-benzeri-uygulamlar-dubsmash.jpg


Dubsmash yüz milyon yüklemeye sahiptir ve uygulama hala birçok kişi tarafından ünlü film ve TV diyaloglarına eğlenceli dudak senkronizasyonu videoları oluşturmak için kullanılmaktadır. TikTok’a benzer şekilde Dubsmash hem Android hem de iOS’ta kullanılabilir.

Dubsmash’ı kullanarak içeriğinizi daha ilgi çekici hale getirmek için çıkartmalar ve metin kaplamaları bile ekleyebilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü söz konusu olduğunda, çoğunlukla TikTok’unkine benzer. Keşfet bölümünde, platformdaki diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan kısa biçimli videolar ile karşılaşacaksınız ve favori içerik oluşturucularınızı takip ettiğinizde içerikleri kişisel feed’inizde görünmeye başlayacak.

Android için Dubsmash indir
İOS için Dubsmash’ı indirin2. Funimate

TikTok gibi sosyal medya olmayan uygulamalar için keşif yapıyorsanız, Funimate sizi etkileyebilir.

tiktok-benzeri-uygulamlar-funimate.jpg


Uygulama, TikTok’a benzer şekilde, kullanıcıların eğlenceli dudak senkronizasyonu videoları, ağır çekim videoları, fan düzenleme videoları ve çok daha fazlasını oluşturmasına olanak tanır.

Funimate’ta oluşturulan içerik daha sonra Instagram, Youtube ve diğerleri gibi diğer sosyal medya platformlarında paylaşılabilir. Ayrıca, yaratıcı müzik videolarınızı Funimate’ta bile paylaşabilir ve hayran tabanınızı platformda büyütebilirsiniz.

Funimate kullanımı ücretsiz bir uygulamadır, ancak uygulamanın pro sürümünü satın alarak çeşitli video efektlerinin ve özelliklerinin kilidini açabilirsiniz.

Android için Funimate’ı indirin
İOS için Funimate’ı indirin3. Mitron

Mitron, Hindistan’daki en iyi TikTok alternatiflerinden biridir. Pakistan yapımı olan uygulama TikTok’a benzerliğinden dolayı, bu Hint TikTok alternatifi uzun süredir haberlerde. Nitekim Mitron, Google’ın spam ve minimum işlevsellik politikasını ihlal ettiği için Google Playstore’dan kaldırıldı.

tiktok-benzeri-uygulamlar-mitron.jpg


Neyse ki, geliştiriciler gerekli değişiklikleri yaptı ve uygulama artık doğrudan Playstore’dan indirilebilir. Mitron, video oluşturmak, düzenlemek ve paylaşmak için kullanılabilir ve TikTok ile UI benzerliği sayesinde, çoğu TikTok kullanıcısı kendinizi evinizde hissedecektir.

Mitron’un sadece birkaç aydır var olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, uygulama henüz TikTok kadar özellikli değil. Son olarak, Mitron uygulaması şu anda yalnızca Android için kullanılabilir.

Android için Mitron’u indirin


4. Chingari

Chingari, TikTok’a Hintli bir alternatiftir. Pencap, Marathi, Hintçe, Gujarati, Bangla ve daha birçok farklı dilde bölgesel içeriği zahmetsizce Chingari’de bulabilirsiniz.

tiktok-benzeri-uygulamlar-chingari.jpg


Chingari, video oluşturmaya ve izlemeye ek olarak, haberleri izlemek ve birkaç küçük oyun oynamak için de kullanılabilir. Chingari, kullanıcıların favori videolarını çevrimdışı görüntüleme için indirmelerine olanak tanır.

Chingari, yaklaşık 1 milyon kullanıcılı devasa bir kullanıcı tabanına sahiptir ve Çin karşıtı düşünceden sonra popülaritesi önemli ölçüde artmaktadır. TikTok’a benzer şekilde Chingari hem Android hem de iOS’ta kullanılabilir.

Android için Chingari’yi indirin
İOS için Chingari’yi indirin5. Zili – Funny Videos

Zili – Funny Videos uygulaması TikTok gibi bir uygulama. Zili’nin kullanıcı arayüzü de TikTok’a benzer ve siz ve aşağıdaki bölümler için ayrılmıştır. Zili ayrıca, videolarınızın kalitesini yeni bir ufka taşıyacak güçlü bir dizi özel efekt, arka plan müziği, metin düzenleme araçları, çıkartmalar ve filtreler sunar.

tiktok-benzeri-uygulamlar-zili.jpg


Tercihinize göre, videoları Zili’ye indirebilir ve hatta WhatsApp, Facebook, Instagram, Snapchat ve diğer sosyal medya platformlarıyla paylaşabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, bu platformda yetişkinler için TikTok gibi uygulamalar kategorisine koyan birçok yetişkin içeriği var. Dezavantajlara gelince, Zili özel bir mesajlaşma hizmeti sunmaz.

Android için Zili indir
 
Üst