TikTok Videolarınızın Trend Olması için 10 İpucu!

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Katılım
7 Eki 2019
Mesajlar
1,161
Aldığı beğeni
23
Puanları
38
Konum
Fransa
Web sitesi
www.belalim.net

Son dönemin popüler olmak için kullanılan platformu Tiktok... Trend olan TikTok videoları oluşturmak için 10 pratik ipucu, haberimizde...​

tiktok videolari trend olmasi icin 10 ipucu


Son zamanların en hızlı büyüyen sosyal medya ağı olan TikTok, trend videolar çekerek çok hızlı büyümeniz için doğru yer olabilir. Kullanıcı kitlesi dinamik ve genç olan bu platformda trend videolar çekmek için stratejik davranmak gerekebilir. Trend olan TikTok videoları oluşturmak için kullanabileceğiniz 10 ipucu, haberimizde…

Trend olan TikTok videoları oluşturmak için 10 ipucu​

1- Her gün paylaşım yapın​

TikTok, kitlesi dinamik ve genç olan bir platform. TikTok’ta başarılı olmak için sürekli aktif olmalı ve insanların sizi fark etmesi için yeterli içerik üretmelisiniz.

2- Videolarınızın yüksek kalitede olmasını sağlayın​

Trend olan videolar oluşturmak için çektiğiniz videoların yüksek kalitede olduğundan emin olmalısınız. Görüntü ve ses kalitesinin yüksek olması videolarınızın izleyicilerini arttıracaktır.

3- Diğer TikTok kullanıcıları ile etkileşim içinde olun​

TikTok’un bir sosyal ağ olduğunu unutmayın. Başka içerik üreticilerini takip etmeniz, beğenmeniz ve yorum yapmanız etkileşimlerinizi arttıracak ve TikTok algoritmasında yerinizi arttıracaktır.

4- Trend olan hashtag’ler kullanın​

Trend olan hashtagler sık sık değişse de bunun takibini yapmak çok önemlidir. Keşfet kısmında çıkan hashtagleri mutlaka takip edin ve hashtaglerin avantajından faydalanın.

tiktok videolari trend moblobi


5- Düet videoları çekin​

TikTok’un popüler video türlerinden biri de düet videosudur. Düet efektini kullanarak eğlenceli ve tend videolar çekerek büyük bir kitlenin ilgisini çekebilirsiniz.

6- Becerilerinizi kullanın​

Birçok TikTok kullanıcısı becerilerini sergilediği videolar çeker. Kaykay yapmak, yemek yapmak ya da sihirbazlık gibi. Siz de becerilerinizi gösterdiğiniz videolarla insanların dikkatini çekebilirsiniz.

7- ‘Meydan Okuma’ içerikleri oluşturun​

‘Challenge’ kültürü TikTok’ta da oldukça popüler. Meydan okumalar birçok kullanıcının aynı içeriğe yönelmesini ve etkileşimin artmasını sağlıyor. Siz de challenge içeriklerine katılarak trendlerde öne çıkabilirsiniz.

8- İşbirliği yapın​

Diğer kullanıcılarla ya da markalarla işbirliği yapmak daha fazla takipçi kazanmak ve görünür olmak için bir stratejidir. İşbirliği yaparak çektiğiniz videolar daha fazla insana ulaşacak ve trend olma ihtimali artacaktır.

9- Kendi versiyonlarınızı oluşturun​

Mevcut olan popüler bir içeriği kendi yaratıcılığınızı kullanarak değiştirmek yapabileceğiniz stratejik hareketlerden biridir. Parodi videolar ya da göndermeler doğru hashtaglerle birlikte algoritmada sizi öne çıkartacaktır.

10- Müzikleri iyi kullanın​

TikTok özgür müzik arşiviyle öne çıkan bir platform. Telif hakkı problemleri yaratmadan kullanılabilen müzikler, videolar için büyük bir avantaj. Bu yüzden ister çekim sırasında ister videolarınızı düzenlerken yaratıcı ve güzel müzikler seçmeye dikkat edin.
 
Üst