XenForo 2 için Nasıl İstatistik Oluşturulur?

Aldığı beğeni
5
Ticaret: 1 / 0 / 0
XenForo 2 kararlı sürüm resmi olarak iki gün önce yayınlandı. Hoşuma giden en güzel özelliğinden birisi olan Widget ekleme oldu! İşte işinize yarayacak eklentisiz, zahmetsizce, kolay bir şekilde Forum istatistiklerini oluşturmanın yolu ;)
  1. Yönetim Paneline girin.
  2. Sol menüden, Görünüm ve Diller düğmesine tıklayın.
  3. Açılan seçeneklerde Widget Yöneticisi düğmesine tıklayın.
4.Karşınıza çıkan Widget Yöneticisi sayfasında, Widget Ekle düğmesine tıklayın.

5.Karşınıza çıkan balonlu bildirimde Widget Tanıtımını seçin. İstatistik ekleyeceğimiz için Yeni konular seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Seçtikten sonra Widget Ekle düğmesine tıklayın.

6. Widget kimliği-ID bölümüne türkçe karakter kullanmadan istediğiniz ismi girin. Ben istatistik olarak girdim widget eklemelerde sorun yaşamayayım diye. Forum içerisinde görünecek isim (Türkçe karakter kullanabilirsiniz) ise istediğiniz ismi girin. Ben yine Başlık olarak xenForo - Forumda Neler Oluyor? olarak giriş yaptım. Bu pozisyonlarda göster seçenklerinde ise; göstermek istediğiniz bölümü seçeceksiniz. Ben Forum sayfasının üst kısmında görünmesini istedim. Bu yüzden Forum listesi: Forumların üstünde seçeneğini işaretledim. Gösterilecek içerik sayısı: 5 (isterseniz, 10,15 gibi rakamlara çıkartabilirsiniz bu sizin isteğinize kalmış bir şey. Ben 5 ideal olduğu için 5 yaptım) Filtrele: bölümünü ise Son olarak işaretleyin, Görütüleme sitili: Bu kısmı Tam olarak işaretleyin. Veri alınacak forumlar: bölümünde ise Tüm Forumlar aktif olsun.

Yapmamız gereken işlemler bu kadar.

Resimli düzenlenmiş ayarlar;

Bu makale sadece İstatistik eklemek için size bir örnekti. Bu Widget kullanımını size bir adım daha öğretmiş olacak. Bu fonksiyonu kullanarak reklam ekleyebilir, tanıtım yapabilir ve/ya her hangi bir geliştiri için kullanabilirsiniz.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png