Xenforo Konuya Abone Olma Nedir

Aldığı beğeni
5
Ticaret: 1 / 0 / 0
Xenforo Konuya Abone Olma Nedir , Abonelik Ne İşe Yarar, İşlevi Nedir?
Xen Foro forum sistemi dil dosyaları herkes istediği gibi düzenleme değiştirme yapabildikleri için bazı dil dosyaların da İzleme olarak bazılarında ise Abone olarak geçmektedir. Örneklendirerek konuyu açıklamak istiyorum Örneğin bu konuyu çok sevdiniz ve bu konuya yorum yazan veya konu içersinde bulunan mesajı bir arkadaşımız beğendi bundan haberdar olmak istiyorsunuz. İşte tam da burada Abonelik sistemi devreye giriyor. İlk mesajın Sağ üstünde Konu Araçları,Konuyu İzle ve Seçilen Mesajlar Bulunmaktadır. Buradan Konuyu İzle tıklıyoruz. Karşımıza Pop-up açılacaktır. Abonelik sistemi iki çeşit çalışmaktadır 1. E-mail ile haberdar olma 2. Bildirim ile haberdar olma eğer ben sürekli maillerimi kontrol ederim, foruma pek giremiyorum mail üzerinden çalışıyorum diyorsanız '' E-posta bildirimi de almak istiyorum. '' seçeneğini işaretleyip Konuyu İzle butonuna basıyorsunuz. Eğer benim e-mail gelen kutum boş yere dolmasın onları temizlemek ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız. '' Sadece uyarı almak istiyorum. '' Seçeneğini işaretleyerek foruma giriş yaptığınız da aktif olduğunuz da bildirimler alanından size bildirim düşer.