Xenforo sitemap,site haritası nasıl kullanılır,önemi nedir?

Aldığı beğeni
8
Ticaret: 0 / 0 / 0
Sitemap,Site haritası nedir ?
Sitemap, sitemizde yayınlamış olduğumuz içeriklere ait sayfaların (link) bulunduğu xml uzantılı bir dosyadır. Günümüzde site haritası, her sitede mutlaka bulunması gereken önemli SEO kriterlerinden biri haline gelmiştir.
Sitemap, GoogleBot gibi siteye uğrayan botların, siteyi daha iyi bir biçimde indexlemesi için rehberlik eden bir dosyadır. Türkçe’de Site Haritası anlamını taşır. Dosyanın uzantısı, .xml‘dir. Arama motorlarının indexleme hızında sitemap’ın etkisi büyüktür. Siteyi ziyaret eden botlar, sitemap dosyasının sayesinde, hangi sayfanın ne sıklıkla, en son ne zaman güncellendiğini ve webmaster tarafından belirlenen, hangi sayfanın ne kadar önemi olduğunu tespit eder.

Xenforo sitemap nasıl kullanılır ?
Adım 1
Adminpc >> Seçenekler >> XML site haritası seçenekleri

Alana girerek site haritanınz içeriğini belirtmeniz gereklidir. Tavsiyem kullanıcılarını site haritasına eklemeyin gereksiz yere kullanıcı profillerinin index almasını şahsen istemiyorum.
Ancak siz istiyorsanız bunu açabilirsiniz.
Ayarları yukarıdaki resimde olduğu yaptıktan sonra

Adım 2
Adminpc >> Bakım >> Yeniden yapılandır >> XML Site Haritasını Yeniden Yapılandır >> Şimdi yeniden yapılandır diyerek çalıştırın.
Adım 3
Site harıtasını arama motorlarına gönderelim.
Robot.txt için bakınız :Xenforo için örnek robots.txt dosyası ve bilinmesi gerekenler
Yada google webmaster tools gidin forumunuzu bulun ve girin.
Ve aşağıdaki resimde bulunan anlatım ile site haritanızı google ekleyin.