Özgür Demirtaş’tan, Selahattin Demirtaş’ın ‘amcaoğlu’ esprisine yanıt

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Aldığı beğeni
23
Web sitesi
www.belalim.net
Finans uzmanı Özgür Demirtaş, 6 yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ‘akrabalık’ esprisine yanıt verdi.

Özgür Demirtaş’tan, Selahattin Demirtaş’ın ‘amcaoğlu’ esprisine yanıt

Finans uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, akraba olduklarına dair sosyal medyada gündeme gelen paylaşımların ardından esprili bir tweet atan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yanıt verdi. Özgür Demirtaş, ilk paylaşımında, “zaman Esprilerden ziyade ülkenin Sorunları ve Çözümlerine odaklanmak zamanı” dese de daha sonra bir paylaşım daha yaparak espriye hakkını verdi.

Özgür Demirtaş ile Selahattin Demirtaş'ın akraba olup olmadığı iddiası bir kez daha sosyal medyada gündeme geldi. Özgür Demirtaş, bir kez daha Selahattin Demirtaş ile akraba olmadığını söyledi. Selahattin Demirtaş da bunun üzerine hiçbir siyasetçi akrabası olmadığını belirten Özgür Demirtaş’a, “Niye böyle olduk amca oğlu? Sen özgürsün, ben rehineyim diye mi?” diyerek espri yaptı.

Selahattin Demirtaş'ın 40 milyondan fazla görüntüleme alan tweet'ini hesabında paylaşan Özgür Demirtaş da şunları yazdı:

"Selahattin Demirtaş burada bir MİZAH fırsatı yakalayıp bu twiti atmış. Selahattin Demirtaş’ın bile dayanamayarak ESPRİ konusu yaptığı bu asılsız iddiadan hareketle bir kere daha hatırlatmak istiyorum: Benim hiçbir siyasetçiyle yakından veya uzaktan akrabalık bağım YOK.

Twiti de bütün siyasi twitleri arasında EN ÇOK görüntülenen twiti olmuş. Bu da ülkenin MİZAHA ne kadar AÇ olduğunu gösteriyor. Halbuki zaman Esprilerden ziyade ülkenin Sorunları ve Çözümlerine odaklanmak zamanı.

Selahattin Demirtaş da dahil tüm Siyasetçiler (Bu kadar görüntülenme alamayacak olsalar da) seçime 1 ay kala ciddi konulara eğilmeliler. Bu arada Akrabalarım arasında Bilim İnsanı, Doktor, Çiftçi, Köylü, İş İnsanı, Sanatçı var. Siyasetçi ise: YOK! olsa onu da söylerdim.”

Özgür Demirtaş, gelen eleştiriler üzerinde de yeni bir paylaşım yaparak, şunları yazdı:

"Selahattin Demirtaş’ın bu twitine gülmeyen insan değildir öyle bir twit okudum az önce: Selahattin Demirtaş’ın Özgür Demirtaş twitine: Solcular yüksek sesle muhafazakarlar kısık sesle ülkücüler gizlice güldü. Ülke Gülmeye Hasret kalmış. Görüntülenme resmen rekor."

Bu haberin orjinal kaynağı
https://www.birgun.net/haber/ozgur-demirtastan-selahattin-demirtasin-amcaoglu-esprisine-yanit-429890