YouTube, Aramaya Yeni Bir SEO Değerlendirmesi Olabilir Video Bölüm Listeleri Ekliyor

SheqiL

Hepiniz Haklısınız..
Katılım
7 Eki 2019
Mesajlar
1,143
Aldığı beğeni
21
Puanları
38
Konum
Fransa
Web sitesi
www.mircforumlari.com
Ticaret: 1 / 0 / 0
YouTube, uygulama içi arama araçlarını , arama sonuçlarındaki yeni video bölümleriyle ve arama kapasitesini genişletmek için farklı dillerdeki içeriğe genişletilmiş erişimle geliştirmek istiyor.

Büyük güncelleme, aramadaki video bölümleridir. Temmuz ayında YouTube , yüklenen tüm video klipler için otomatik bölüm bölümlendirmeyi kullanıma sunacağını ve YouTube'un sisteminin, kullanıcı gezinmesini iyileştirmek ve hassaslaştırmak için her videodaki temel öğeleri belirlemeye çalıştığını duyurdu .

Şimdi, YouTube'un bu öğeyi arama araçlarında tam olarak nasıl kullanmak istediğini görüyoruz.

Bugün YouTube, kullanıcıların tam olarak aradıkları bölümü hızlı bir şekilde bulabilmeleri için aramalarını her klibin belirli öğelerine indirgemelerine olanak tanıyan yeni bir arama öğesi ekledi.

youtube_chapters_in_search.png


Burada görebileceğiniz gibi, artık YouTube arama sonuçlarınızda bir video görüntülendiğinde, o klibin belirli öğelerine bağlanmanızı sağlayacak yeni bir 'Bölümler' açılır menüsüne de dokunabileceksiniz. , doğrudan arama sonuçlarınızdan.

YouTube tarafından açıklandığı gibi :

"Şimdiye kadar, YouTube'da izlemek için bir videoya göz attığınızda, her videonun küçük resmini görüyordunuz. Bu size videonun içeriğinin hızlı bir görüntüsünü alma şansı verdi. Artık, Doğrudan arama sayfasından video bölümleri aracılığıyla izleyecekleriniz hakkında daha bilinçli kararlar verin. Mevcut olduğunda, bu zaman damgalı resimler videolarda ele alınan farklı konuları ayrıntılı olarak açıklar ve izlemek üzere olduğunuz videoyu daha iyi değerlendirmenize olanak tanır. . Ayrıca doğrudan ilgi alanınızla en alakalı bölüme atlayabilirsiniz. "

Bunun henüz tüm videolar için mevcut olmadığını unutmayın. YouTube'un otomatik bölümlerle ilgili orijinal duyurusuna göre , henüz tüm videolar otomatik segmentasyon için uygun değildir, ancak zamanla, her sorgu için daha spesifik video segmenti eşleşmeleri sağlayarak keşfi iyileştirmeye çalıştığı için YouTube'un yöneldiği yer burası olacaktır.

Ayrıca, içerik oluşturucuların kliplerine otomatik olarak eklenen segmentleri düzenleyebildiklerini veya kendilerininkileri manuel olarak girebildiklerini ve bu da keşif için yeni bir fırsat sağlayabileceğini belirtmekte fayda var.

Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi, her bölüm özel olarak etiketlenmiş ve adlandırılmıştır - ve pazarlamacılar ve video keşiflerini en üst düzeye çıkarmak isteyenler için , kliplerinin segmentasyonunu kontrol etmeye ve bu bölüm adlarını göreli anahtar kelime aramaya göre optimize etmeye değer olabilir. Ses. İnsanların 'siyah ayakkabı bağcığı' hakkında bilgi aradığını biliyorsanız ve bununla ilgili belirli bir video segmentiniz varsa, bu başlığı klibinize manuel olarak eklemeyi düşünebilirsiniz.

Yine de videonuzla ilgili olmayan terimlerle spam göndermeyin. Google, bu tür özgün olmayan etkinlikleri tespit etmede oldukça iyidir.

Buna ek olarak YouTube, mobil cihazlarda (masaüstünde zaten mevcut) arama sonucu küçük resimlerinde otomatik oynatılan video örnekleri sunarken, diğer dillerden arama sonuçlarını otomatik olarak çevrilmiş altyazılarla gösterecek yeni bir test başlatıyor.

"Bu, Tayland'daki birinin MIT'deki bir profesörden kuantum fiziği hakkında bilgi edinebileceği veya Brezilya'daki izleyicilerin yerel dillerinde altyazılarla Büyük Kanyon'u evden keşfedebileceği anlamına geliyor. Arama sonuçlarını İngilizce videolarla tamamlamaya başlayacağız ve genişletmeyi planlayacağız." Umudumuz, tüm küresel içeriğin çevrilmiş altyazılar aracılığıyla daha erişilebilir hale gelmesi ve içerik oluşturucuların daha küresel bir kitleye ulaşmasına yardımcı olmasıdır."

Son olarak, YouTube ayrıca, belirli konular için Google arama yoluyla sağlanan ek web sitesi bağlantıları ile bazı YouTube aramaları için daha fazla bağlam sağlamaya çalışıyor. İdeal olarak bu, kullanıcılara düşük hacimli ve/veya tartışmalı arama sonuçları için daha fazla veri kaynağı sağlamaya yardımcı olur ve bu da video içeriği mevcut olmasa bile arama sorgularına rehberlik etmeye yardımcı olabilir.

Bunlar, video SEO ve keşif süreci için doğrudan etkileri olan faydalı eklemelerdir ve YouTube pazarlaması konusunda ciddiyseniz, içeriğinizin potansiyel etkisini ve potansiyelini belirlemek için her bir öğeyi biraz daha derine inmeye değer olacaktır. .
 
Üst